niedziela, 26 stycznia 2014

   10 przykazań farbowanych włosów

                                                 FARBOWANIE  WŁOSÓW ?
DOBÓR KOLORU :
Pamiętaj, aby przy wyborze nowego koloru pozostać przy swojej naturalnej notacji kolorystycznej .

 Dla osoby o charakterystycznych brązowych oczach należy postawić na farby o kolorach : miodowy blond , karmelowy brąz , miedzianorudy i ciemnobrązowa czerń broń boże jasny blond !

Błękitne oczy najbardziej będą odpowiednie farby o odcieniu platynowym , pisakowym , czerń z nutą fioletu , jakiś chłodny orzechowy brąz , beżowy blond też jak najbardziej .

weź pod uwagę sprawdzoną metodę - najbardziej naturalna jest zmiana koloru o dwa lub trzy tony! nie więcej . Wtedy możesz mieć pewność ,że kolor będzie pasował do koloru Twojej cery jak i oczu .

PAMIĘTAJ :
Koloryzacja szamponem jest świetnym rozwiązaniem,gdy nie jesteśmy pewne czy dobrze dobrałyśmy kolor . Ryzyko jest niewielkie bo farba jest zmywalna i znacznie mniej niszczy włosy .

Zignoruj zdjęcie na pudełku to jest ogromny błąd nie wiemy przecież jaki ta modelka miała wcześniej kolor włosów ,zresztą photoshop działa cuda . Kieruj się opisem , tonacją i tabelami przedstawiającymi możliwość jakie daje farba .

Dobrym pomysłem jest oczyszczenie włosów na dzień przed farbowaniem oraz nawilżenie używając odżywki , maski lub olejku. Dzięki temu zmniejszone będą zniszczenia ,a farba nałoży się równomiernie .

Jeśli masz jasną skórę i oczy lepiej będzie wyglądać w jasnym odcieniu włosów ,dziewczyny z ciemną oprawą lepiej wyglądają w ciemnej tonacji .

Przed farbowaniem włosów poszukaj w internecie i przeczytaj opinie o danej farbie.

Pamiętaj ,że włosy które raz przyciemniłaś trudno później będzie je rozjaśnić.

Dokładnie przeczytaj ulotkę dołączoną do farby !

Przestrzegaj czasu trzymania farby na włosach ,zgodnie ze wskazaniem na ulotce . Jeżeli zbyt szybko zmyjesz farbę ,kolor może różnić się od tego ,którego oczekujesz.

Pamiętaj ,przed farbowaniem włosów ,posmaruj kremem lub wazeliną czoło , kark , uszy wiadomo niektóre farby mogą bardzo ciężko zejść z naszej skóry

Po koloryzacji pamiętaj o dobrej pielęgnacji włosów , używaj odpowiednich szamponów i odżywek oraz maskę ,która jest przeznaczona do włosów farbowanych .

Pamiętaj o farbowaniu odrostów ,nie lekceważ ich to bardzo nieestetycznie wygląda .

Ja farbowałam moje włosy 3 razy .
Za pierwszym razem był to odcień fioletu , następnie zafarbowałam na czarny , a potem gdy ukazał się mój naturalny kolor rozjaśniłam końcówki . Zdaje sobie sprawę jak bardzo zniszczyłam sobie włosy nie farbowaniem lecz rozjaśniaczem
Powiem Wam ,że farbowanie włosów ,aż tak bardzo ich nie niszczy zwłaszcza jeżeli farbujecie na ciemniejszy kolor , jeżeli na jaśniejszy to w składniku jest rozjaśniacz i to on spowodował ,że moje końcówki są bardzo poniszczone. Farbowanie włosów u mnie było bardzo przyjemne nie niszczyły mi włosów wręcz przeciwnie odżywiły mi je i odbudowały !

Moje kochane to by było na tyle , bardzo Wam dziękuję za przemiłe słówka ,które do mnie wypisujecie jest mi niezmiernie miło to bardzo motywuję na prawdę !!  buziaczki : *
http://ask.fm/Alvaysfashionable .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz