piątek, 11 lipca 2014JAK DOBIERAĆ UBRANIA KOLORYSTYCZNIE ?

Dobierając strój najlepiej wybrać jeden decydujący kolor i do niego dobrać kolory pasujące zgodnie z zasadą ,że te jaśniejsze pogrubiają ,a ciemniejsze wyszczuplają . Najlepiej ograniczyć się do trzech kolorów ,ewentualnie do kilku odcieni tego samego koloru . 

NIE BÓJ SIĘ BAWIĆ KOLORAMI I WZORAMI !
Jednak gdy wiesz co do Ciebie pasuje , a co nie warto wcześniej zaglądnąć na strony bloggerek ,które są bardzo popularne wystarczy wpisać w google " street Fashion " . Na wielu z nich można znaleźć jakieś ciekawe propozycje np połączenie spodni dresowych z marynarką  wydaje się ,że jak ktoś się tak ubierze to w ogóle nie ma gustu tym czasem ,jest całkiem odwrotnie . To zestawienie dopiero wchodzi do " polskiej mody "

NIE UBIERAJ SIĘ W JEDNOLITE I TE SAME KOLORYSTYCZNE UBRANIA !
Tzn. góra i dół nie powinny być tego samego koloru lub wzoru ,wygląda to mało oryginalnie i kolory się zlewają . Oczywiście można dobrać zbliżone do  siebie kolory ,ale załamać je czymś innym np szlem albo torebką w innym  kolorze .

Przykład Ten sam kolor marynarki i spodni ,ale w innych odcieniach do tego ciemniejsza torebka i to wszystko załamała jasnymi butami , idealne połączenie !


A CO Z BUTAMI ?

Nie bójcie się łączyć spódniczek z trampkami , bądź trampek z marynarką lub czymś eleganckim . Taki outfit będzie o wiele ciekawszy !  ,nie zawsze  i nie do każdego muszą być baletki .


NAJWIĘKSZY GRZECH KOLORYSTYCZNY ?

Nie ubieraj się w kolorach tęczy np. Czerwona bluzka , niebieskie spodnie , różowa torebka , czarne buty MASAKRA unikaj tego .
Dobieraj kolory zgonie z dominującym kolorem , następne rzeczy niech stopniowo się rozjaśniają i pamiętaj torebka zawsze wygląda lepiej jak jest ciemniejsza od reszty outfitu .
Torebka , apaszka lub buty mogą być odskocznią od zestawu np różowa apaszka w połączeniu z czarnym zestawem niby do niczego nie pasuje ,ale jednak znakomicie wygląda

PRZYKŁAD :             


INSPIRACJE : 
Buziaki i dawajcie następne propozycje :)
http://ask.fm/Alvaysfashionable

2 komentarze:

 1. Bardzo przydane rady! :)

  Pozdrawiam i zapraszam:
  http://monika-ludwa.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiekne zdjecia, stylizacje i wogole fajny blog.
  Bardzo dziekuje za rady,czasem mam z tymi doborami problem.
  blogmademoisellefashion.blogspot.fr

  OdpowiedzUsuń